۶
یادداشت؛

روز قدس روز وحدت جهان اسلام است

روز قدس تنها متعلق به ایران اسلامی نیست، بلکه متعلق به جهان اسلام است.
روز قدس روز وحدت جهان اسلام است
به گزارش  تفتان ما، جواد جمشید زهی، تحلیل‌گر و فعال اجتماعی در یادداشتی نوشت: رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار سعی دارد که قدس را فقط متعلق به ملت فلسطین بداند اما جریان مبارزه مردم فلسطین و آزاد‌سازی قدس تنها یک مسأله ملی و تنها مربوط به مردم فلسطین نیست بلکه متعلق به جهان اسلام است که به عنوان قبله اول مسلمین، استراتژی جهان شمول همه امت‌های آزادی بخش جهان بویژه انقلاب اسلامی ایران است.

طرح چنین روز با عظمتی در مرداد سال ۱۳۵۸ (آخرین جمعه ماه مبارک رمضان) زایده افکار تابناک امام خمینی (ره) بود که با طراحی هوشمندانه و فرصت‌سازی برای نشان دادن وحدت اسلامی در جهان و برای ر‌هایی قدس شریف از چنگال صهیونیزم غاصب با آینده نگری طرح روز قدس را به عنوان محور وحدت همه مسلمین جهان اعلام کردند.

این طرح آینده نگرانه و دور‌اندیشانه حضرت امام (ره) باعث شد بسیاری از طرح‌های صهیونیسم و استکبار جهانی و کشور‌های مرتجع منطقه با شکست مواجه شود چرا که تشکیل محور مقاومت باعث پیروزی مسلمانان در جنگ ۳۳ روزه در لبنان و جنگ‌های اخیر فلسطینیان در غزه شد.

آزادی قدس به عنوان آرمان همه مردم جهان است و نقش محوری وحدت سبب تشکیل جریان‌های مقاومت در کشور‌های مختلف به ویژه در لبنان، سوریه، عراق، ایران، یمن و سایر بلاد اسلامی و حتی کشور‌های غیر اسلامی برای نجات فلسطین شد.

علی رغم اینکه حکام مرتجع برخی از کشور‌های اسلامی همراه و هم نوا و همدل با رژیم کودک کش اسرائیل هستند اما روز قدس باعث بیداری امت‌های اسلامی شد.

زمانی که امام (ره) روز قدس را روز اسلام اعلام کردند، برای همه کشور‌ها فراخوانی دادند که جریان‌ها و امت‌های آزادی بخش جهان حتی در کشور‌های غیر مسلمان با شکل‌گیری نیرو‌های مقاومت در کشور‌های مختلف به این فرمان امام (ره) لبیک گفتند که با این طراحی حضرت امام (ره)، و بیداری اسلامی و تشکیل گروه‌های مقاومت و همچنین حضور امت‌های اسلامی در روز قدس، طرح‌های تشکیل خاورمیانه بزرگ، معامله قرن و یا انتقال پایتخت اسرائیل غاصب به قدس شریف با شکست مواجه شدند.

در واقع روز قدس روز نماد وحدت اسلامی در مقابل جنایات صهیونیستی است به‌طوری‌که حتی کشور‌های غیر مسلمان نیز از جنایات کشور‌های صهیونیستی نسبت به ملت مظلوم فلسطین به خشم آمدند به‌طوری‌که اخیراً خاخام های‌یهودی ساکن در لندن نیز پرچم رژیم اشغالگر قدس را به آتش کشیدند و در کشور‌هایی نظیر هلند سوریه و مغرب نیز پرچم کشورفلسطین به احتزاز در آمد. بر این اساس است که امام خمینی(ره) فرمودند که روز قدس روز اسلام است و روز همه کشور‌های اسلامی است.

قدس اگر به اشغال صهیونیست‌ها در آید به معنای پیروزی قاطع اسرائیل در جنگ با مسلمانان در کل دنیا است و از طرفی اگر مسلمانان بتوانند قدس را به عنوان یک مکان اسلامی و به عنوان قبله اول مسلمین جهان حفظ و تثبیت کنند به معنای پیروزی قاطع مسلمانان برصهیونیسم است چرا که شکل‌گیری دولت جعلی اسرائیل، پروژه اسرائیلی آمریکایی بوده و حیات آن مرهون حمایت بی‌دریغ و همه جانبه قدرت‌های غربی است.

می‌بینیم که در طول این ۴۳سال جریان‌های اسلامی، جریان مقاومت با لبیک به فرمان حضرت امام(ره) و هدایت‌های بی‌بدیل خلف صالح امام(ره)، مقام معظم رهبری، مبارزه با نظام سلطه، استکبار جهانی و دفاع از مظلومان جهان از برجسته‌ترین مؤلفه‌ها و استراتژی نظام اسلامی است.

با توجه به هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در ارتباط با محور مقاومت در اقصی نقاط عالم به‌ویژه مقاومت لبنان و فلسطین، تنها‌امید بی‌پناهان ملت‌های مسلمان در دنیا است که با این جریان توانستند ضمن ایجاد بیداری اسلامی در اقصی نقاط دنیا با از بین بردن قدرت بازدارندگی صهیونیست‌ها و گروه‌های تکفیری و با ایجاد قدرت بازدارندگی در منطقه رویا‌ها و توهم‌های کشور‌های واپسگرای مرتجع عربی که در رویای اجرایی شدن طرح‌های آمریکایی و اسرائیلی هستندرا خنثی نمایند.

قدرت‌هایاستکباری آمریکا و صهیونیزم با همراهی کشور‌های مرتجع منطقه دنبال خنثی نمودن محور مقاومت در اقصی نقاط دنیاست و استکبار جهانی برای اینکه مسأله فلسطین را به انحراف بکشد گروه‌های تکفیری نظیر داعش را شکل داد و از طرفی نیز کشور‌های غربی و مرتجع منطقه دنبال بی‌اثر کردن الگوی مقاومت مردمی و کشور‌های منطقه با کوهی از دروغ‌ها و توهم هستند. اما الگوی مقاومت به عنوان الگویی بی‌بدیل برای مقابله با شکست طرح‌های صهیونیزمی و استکباری موفق بوده است.

رژیم‌های مرتجع عربی نیز برخلاف افکار و عقاید ملت‌های خود امروز در حال عادی‌سازی رابطه خود با اسرائیل هستند که علیرغم عادی‌سازی قدرت‌های غربی منطقه مثل امارات متحده عربی یا ترکیه بلافاصله بعد از درگیری فلسطینیان در مسجد قدس مجبور می‌شوند برای ریا و ظاهرسازی، سفرای کشور غاصب اسرائیل را فرا بخوانند و این نشان می‌دهد که مسأله فلسطین یک مسألهسیاسی و منطقه‌ای نیست بلکه یک مسأله جهانی است که به کل جهان اسلام وابسته است.

مبارزه با نظام سلطه و استکبار جهانی و دفاع از مظلومان جهان با محور مقاومت تنها‌امید مردم بی‌پناه فلسطین است لذا‌امید است که باحضور هرچه بیشتر جریان‌های مقاومت و مسلمانان به ویژه در روز قدس بار دیگر با حضور خودمشتی محکم بر دهان استکبار جهانی و صهیونیسم زده و سبب خنثی‌سازی توطئه‌های آن‌ها که توسط ایادی‌شان در منطقه صورت می‌گیرد بشود.

قطعاً همدلی مسلمانان جهان در این روز باعث خنثی‌سازی طرح‌های اسرائیلی آمریکایی و همچنین آشفته شدن خواب سران مرتجع عربی است که همانند طرح‌هایی که پیش از این گفته شد قطعاً طرح‌های آتی آن‌ها هم با حضور مردم مسلمان در صحنه و محور مقاومت در اقصی نقاط جهان خنثی خواهد شد.

همانطور که گفته شد روز قدس تنها متعلق به ایران نیست و همه مسلمانان جهان و آزادگان در کشور‌های غیر مسلمان هم در این روز حضور گسترده‌ای از خود نشان خواهند داد چرا که کشوری به نام اسرائیل در تاریخ وجود نداشته است و نماد قدس نماد فلسطین است.

امسال نیز مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با لبیک گویی به فرمان حضرت امام راحل و شهدا به ویژه سردار شهید اسلام قاسم سلیمانی و لبیک به فرمان مقام معظم رهبری با حضور گسترده خود همگام با سایر کشور‌های جهان از مظلومان فلسطینی دفاع کرده و قدرت بازدارندگی ملت‌های مسلمان را به رخ اسرائیل غاصب و استکبار جهانی بکشند.

انتهای خبر/
جمعه ۲۵ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۰
کد مطلب: 452893
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *