۰
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

سپاه و بسیج تا پایان بحران سیل در کنار مردم هستند

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: گروه‌های جهادی سپاه و بسیج با تمامی ظرفیت و تا پایان بحران در میدان و کنار مردم جنوب سیستان و بلوچستان خواهند بود.
سپاه و بسیج تا پایان بحران سیل در کنار مردم هستند
سردار سرتیپ پاسدار احمد شفائی در در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده جنوب استان در گفتگو با خبرنگار تفتان ما،بیان کرد: از ابتدای شروع سیل و بحران همه در میدان حضور داشتند و مسئولان و دلسوزان مردم خواب نیستند و از ابتدای سیلاب خدمت‌رسانی‌ها به‌صورت مکرر در حال انجام است و هر کجا مردم عزیز دچار آسیب شدند مجموعه سپاه پاسداران در کنارشان حضور مستمر دارند.

وی افزود: سپاه، بسیجیان، گروه‌های جهادی و تشکل‌های مردمی، مجموعه نهادهای دولت همه دست‌به‌دست هم دادند و در حال انجام‌وظیفه هستند.

فرمانده سپاه سلمان تصریح کرد: در شهرستان چابهار و در بخش‌های پیرسهراب و پلان و همچنین مجموعه شهرستان دشتیاری اقدامات مؤثر و خوبی در دست اقدام است و تا حل بحران کامل سیل‌زدگان و تا لحظه آخر در کنار شهروندان هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه و به طور متوسط هر خودرو یک تن نیاز اساسی مردم در نقاط روستایی بارگیری شده است و اقلامی نظیر آرد، مواد غذایی از قبیل روغن، حبوبات، ماکارونی و... و مهم‌ترین نیاز روستاییان که آب است در دسترس مردم قرار گیرد و این روند همچنان تا مرتفع‌شدن نیاز مردم ادامه دارد.

شفائی با اشاره به حضور تمامی مجموعه سپاه پاسداران در مناطق سیل‌زده تأکید کرد: ما به‌عنوان خدمتگزاران و فداییان مردم در میدان حضور داریم و قطعاً صحنه را خالی نکردیم و نخواهیم کرد و همیشه در کنار مردم خواهیم ماند.

شفائی تصریح کرد: اکنون قریب به ۴۰ دستگاه از ماشین آلات مهندسی نیروی زمینی سپاه در حال کمک به بازگشایی راه ها و معابر درگیر با سیل هستند که این خدمت رسانی تا پایان عملیات بازگشایی محورهای مواصلاتی استمرار خواهد داشت.

فرمانده سپاه سلمان تاکید کرد: تجهیزات بهداشتی و درمانی نیروی زمینی سپاه نیز از دیروز در قالب تیم های مجهز به پزشک، پرستار و داروهای مورد نیاز به روستاهای آسیب دیده اعزام شده و با همکاری خانه های بهداشت به مددجویان خدمات درمانی ارائه می دهند.

وی تصریح کرد: در جهت رفع نیازهای اولیه نقاط آسیب دیده هم توان بسیار ارزشمندی از مجموعه قرارگاه قدس و سپاه سلمان استان با همکاری گروه های جهادی به کار گرفته شده و نیازهای مردم شامل مواد غذایی و ... در محل دپوی امکانات فراهم شده است.

انتهای خبر/
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب: 453847
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *