۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۹۰ درصد معادن سیستان و بلوچستان به نیروهای بومی واگذار شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از حدود ۵۰۰ واحد معدنی در سیستان و بلوچستان ۹۰ درصد به نیروهای بومی واگذار شده است.
۹۰ درصد معادن سیستان و بلوچستان به نیروهای بومی واگذار شده است
به گزارش پایگاه خبری تفتان ما، عباس علی‌آبادی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای‌عالی معادن سیستان و بلوچستان بیان کرد: از حدود ۵۰۰ واحد معدنی در سیستان و بلوچستان ۹۰ درصد به نیروهای بومی واگذار شده که این حرکت بسیار خوب و روبه‌توسعه است که نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران به این استان دارد.
 
وی افزود: علاوه بر تقویت این روند باید برای واحدهای بزرگ و سرمایه‌گذاری‌های کلان از نیروهای متخصص بومی استفاده کرد چرا که فارغ‌التحصیلان بومی زیادی در حوزه معدن سیستان و بلوچستان داریم که به کارهای تخصصی و فوق‌تخصصی ورود کرده‌اند.
 
علی‌آبادی ادامه داد: باتوجه‌به اینکه سیستان و بلوچستان با خشکسالی مواجه است باید مشارکت مردم به‌صورت سهام و غیره برای ورود و سرمایه‌گذاری به بخش معادن بزرگ در شمال و جنوب این استان فراهم شود.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد کارخانه لوله در سیستان و بلوچستان پیرامون تکمیل طرح انتقال آب از دریای عمان بود که پس از اتمام این طرح پیشنهاد می‌شود سایز لوله‌ها را تغییر داده تا از آن در تمام شهرها و طرح‌ها استفاده شود حتی مبنای صادراتی به کشورهای خلیج‌فارس را داشته باشد.
 
مدیران موظف به همکاری در طرح انتقال آب از دریای عمان
 
استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: تمام مدیران موظف به همکاری در طرح انتقال آب از دریای عمان هستند اخیراً گلایه سوخت در این پروژه مطرح بود که در این جلسه از شرکت پخش و فرآورده‌های نفتی خواستار همکاری در این زمینه هستیم تا مشکلی در روند اجرای طرح ایجاد نشود.
 
محمد کرمی بیان کرد: همه باید با جدیت همکاری کنند تا طرح انتقال آب از دریای عمان به نتیجه برسد و مردم از آن بهره‌مند شوند.
 
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بسیار مهمی در حوزه معادن دارد باید کمک کنیم تا با نگاهی که دولت و وزیر صنعت، معدن و تجارت به این استان دارد کار معادن سرعت گیرد، در این زمینه از زمین‌شناسی درخواست حضور بیشتر و کار بر روی پهنه‌های زیادتر داریم تا شاهد توسعه بیشتری در این استان باشیم.
 
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در بحث تجارت نیز در مرز تعدادی بازارچه محلی داریم در این زمینه ۱۰ بازارچه با پاکستان توافق کردیم که تاکنون سه مورد ساخته شده، بازارچه‌های رسمی و پایانه‌های مرزی نیز وجود دارند که در بحث دریایی با کشورهای پاکستان، افغانستان و آسیای میانه در زمینه تجارت کار را رونق خواهیم داد و از این ظرفیت استفاده می‌کنیم.
 
وی گفت: اقتصاد دریا، ظرفیت سواحل، باغات میوه‌های گرمسیری، حوزه کشاورزی و دامپروری از دیگر ظرفیت‌های بکر سیستان و بلوچستان است که سرمایه‌گذاری و استفاده از این فرصت‌ها می‌تواند گام مهمی در توسعه این استان باشد.

انتهای خبر/
جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 453306
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *