۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان:

توسعه نخلستان ها با ارقام تجاری راهی مطمئن برای توسعه تجارت خرما در سیستان وبلوچستان است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان گفت:طرح توسعه باغات میوه های گرمسیری خصوصا موز ،خربزه درختی، گواوا ،انبه درجنوب استان با مشارکت کشاورزان وکشت و صنعت مکران در حال اجراست.
توسعه نخلستان ها با ارقام تجاری راهی مطمئن برای توسعه تجارت خرما در سیستان وبلوچستان است
به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی تفتان ما؛رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در نشست میز تخصصی صادرات خرما و میوه های گرمسیری که در چابهار برگزار شد؛ با اشاره سطح زیر کشت ۶۷ هزار هکتاری نخلستان ها با تولید افزون بر ۲۸۷ هزارتن خرما  اشاره کرد و گفت:بیش از ۶۰ درصد باغات است به نخلستان ها اختصاص دارد وزمینه اشتغال ۵۰ هزار نفر را فراهم کرده است.
سیدمحمدرضا سیدحسینی تصریح کرد :برای دستیابی به بازارهای جهانی  ،از ابتدای دولت سیزدهم  توسعه نخلستان ها با ارقام تجاری مجول ،پیارم وبا سرمایه‌گذاری هلدینگ آریا و بهره برداران در استان  آغاز شده است .
وی اظهارداشت همزمان با توسعه نخلستان ها، توسعه صنايع بسته بندی، نگهداری و فرآوری خرما  نیز در سطح استان برنامه شده و در حال حاضر ۱۰۲واحدصنایع وابسته به خرما با ظرفیت ۱۵۲ هزارتن مشغول در استان راه اندازی شده و ۱۰ واحد جدید نیز در دست احداث است .
سید حسینی سیستان وبلوچستان را خاستگاه تولید میوه‌های گرمسیری برشمرد وگفت :طرح توسعه باغات میوه های گرمسیری خصوصا موز ،خربزه درختی، گواوا ،انبه درجنوب استان با مشارکت کشاورزان وکشت و صنعت مکران در حال اجراست.
وی خواستار حمایت مسئولین در راستای اجرای طرح خودکفایی کشور به موز که در استان سیستان وبلوچستان در حال اجراست شد.

انتهای خبر/
شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶
کد مطلب: 452612
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *