۰

جریمه میلیاردی برای قاچاقچیان برنج در سیستان و بلوچستان

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: واردکنندگان برنج قاچاق در سیستان و بلوچستان بیش از یک میلیارد ریال جریمه شدند.
جریمه میلیاردی برای قاچاقچیان برنج در سیستان و بلوچستان
به گزارش سرویس سيستان و بلوچستان تفتان ما، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان، سید مرتضی مدنی فدکی اظهار کرد: افرادی که در یکی از روستاهای شهرستان سرباز اقدام به ورود غیرقانونی برنج از کشور پاکستان و دپوی آن می‌کردند پس از شناسایی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری مأموران پلیس آگاهی شهرستان سرباز، دستگیر شدند.
وی بیان کرد: بالغ بر 32 تن برنج با ارزش بیش از یک میلیارد و 165 میلیون ریال از آنان کشف و پرونده متشکله برای انجام تشریفات قانونی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی شهرستان ایرانشهر ارسال شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان ادامه داد: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی ایرانشهر پس از بررسی پرونده و اخذ اظهارات متهمان و همچنین با توجه به نوع کالای قاچاق و شواهد و مدارک موجود اقدام به صدور رأی کرد.
وی افزود: با توجه به رأی صادره، متهم ردیف اول به علت قبول کردن مالکیت کالا علاوه بر ضبط برنج‌های مکشوفه به میزان یک میلیارد و دویست میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
وی ادامه داد: همچنین متهمین ردیف‌های دوم و سوم پرونده نیز به دلیل همکاری در جرم هر کدام 360 میلیون ریال جمعاً 720 میلیون ریال محکوم شدند.
مدنی فدکی ورود بی‌رویه برنج قاچاق از کشورهای همسایه شرقی را یک خطر جدی برای سلامت هموطنان دانست و گفت: از ابتدای سال تاکنون 219 فقره پرونده با موضوع قاچاق برنج هندی و پاکستانی و با ارزش 11 میلیارد ریال در شعب تعزیرات حکومتی استان مورد رسیدگی قرار گرفت که با توجه به طی نشدن مراحل نظارتی خصوصاً موازین بهداشتی می‌تواند یک تهدید جدی تلقی شود.
انتهای پیام/
دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 425342
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *