۰
شهردار خاش:

طرح تفصيلي نقش بسيار مهمي در توسعه و آباداني شهر دارد/ شهروندان خاشی از ساخت و سازهای غیر مجاز خودداری کنند

شهردار خاش گفت: طرح تفصيلي نقش بسيار مهمي در توسعه و آباداني شهر دارد و با اجرايي شدن اين طرح تمامي شهروندان با رعايت حقوق شهروندي از خدمات شهري برخوردار خواهند شد.
طرح تفصيلي نقش بسيار مهمي در توسعه و آباداني شهر دارد/ شهروندان خاشی از ساخت و سازهای غیر مجاز خودداری کنند
عبدالمجيد تمنداني در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به مشكلات طرح تفصيلي شهر خاش، اظهار كرد: شهرداري خاش از اين پس تمامي پروژه ها و برنامه ها را طبق طرح‌های جامع و مدون، اصول و چارچوب‌های شهرسازی در این شهر پیاده‌سازی مي كند.

وي تصريح كرد: شهرداری خاش در حال بررسی طرح تفصیلی در زمینه‌های مختلفی از جمله تعیین حریم شهر، مسيرها، شبکه‌های تأسیسات از جمله شبکه برق‌رسانی، کاربری‌های پیشنهادی، شبکه معابر احداثی و تعریض گذرها، طرح هندسی میادین و اتصالات شهری و ضوابط تراکم شهری، تعیین تکلیف  اراضی نصرت آباد و تغيیر کاربری اراضی محمد آباد، فرمانداری  و جلوگیری  از ایجاد سکونت گاه های غیر مجاز است.
 
تمنداني با اشاره به تصویب طرح تفصيلي، افزود: با اجرايي شدن اين طرح تمامي شهروندان با رعايت حقوق شهروندي از خدمات شهري برخوردار خواهند شد.

وي گفت: طرح تفصیلی  عبارت است از طرحی که با بهره‌گیری از آن و بر اساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهری نحوه استفاده از زمین‌های شهری در سطح محلات، موقعیت و مساحت دقیق زمین برای هر یک از آنها، وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری مشخص مي شود.

شهردار خاش ادامه داد: در طرح تفصيلي اولویتهای مربوط به مناطق بهسازی، نوسازی، توسعه و حل مشکلات شهری و موقعیت کلیه عوامل مختلف شهری در آن تعیین می‌شود و در فرآیندهای بعدی نقشه‌ها و مشخصات مربوط به مالکیت بر اساس مدارک ثبتی تهیه و تنظیم خواهد شد.

وي با بيان اينكه با تصویب طرح تفصیلی شهر، سند چشم انداز توسعه شهر برای شهروندان تعیین مي شود، خاطرنشان كرد: شهرداری با توجه به موقعیت قرارگیری پلاک و دستورالعمل ضوابط طرح، میزان عقب نشینی، تراکم ساختمانی، سطح اشغال بنا، عرض گذر و شبکه و خدمات پیشنهادی را در شهر اجرا مي كند.

تمنداني يادآور شد: طرح تفصيلي برای یک دوره میان مدت تهیه می شود که شهر با مدیریت شهری و سند چشم انداز توسعه، نقاط ضعف خود را برطرف كرده و به پتانسیل‌های موجود توجه و سعی در تقویت آن خواهد كرد.

وي با اشاره به ساخت مجموعه تفریحی سرحد زمین، اذعان كرد: رويكرد مجموعه شهرداري در مدیریت شهری گسترش و حمایت از  فضاهای گردشگری، فرهنگی و اجتماعی است.

تمنداني با بيان اينكه مردم انتظار ارائه خدمات را دارند، اظهار كرد: امروز وظیفه سنگینی در سنگر مدیریت شهری  برای اولویت بندی خدمات به مردم را داريم كه در سال 97 شاهد پیشرفت های بالاتری از اجرای این مجموعه خواهیم بود..

 
انتهای پیام/
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳
کد مطلب: 451979
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *