۰

گروگانگیری در تهران؛ رهایی در آنکارا!

۲ کودک تهرانی که از روز ۱۰ آذر ماه سال جاری ربوده شده و از طریق مرز زمینی به ترکیه برده شده بودند، با تلاش پلیس ایران و همکاری پلیس بین المللی اینترپل در آنکارا رها شدند.
گروگانگیری در تهران؛ رهایی در آنکارا!
به گزارش سرویس حوادث تفتان ما،روز دهم آذر ماه بود که مأموران پلیس آگاهی تهران بزرگ از وقوع یک حادثه هولناک با خبر شدند.
ماجرا از این قرار بود که دو کودک تهرانی توسط دو مرد آدم ربا ربوده شده و با وعده و وعید به ترکیه منتقل شده بودند.
براساس اوراق این پرونده فردای همان روز پدر یکی از کودکان در کلانتری 106 نامجو حاضر شده و از ربوده شدن فرزندش که کونگ فو کار بود خبر داد.
این مرد در حضور مأموران پلیس مدعی شد مردی با پسر دیگرم تماس گرفته است و گفته یا یک میلیون تومان بدهید و یا اینکه فرزندتان را از کشور خارج خواهم کرد.
وی ادامه داد: پسر ربوده شده ام مهرداد نام دارد و در شرف 13 سالگی است. من فکر می کنم دو مرد آدمربا او را با بهانه کار کردن در ترکیه ربوده باشند. از شما نیز تقاضا دارم که هر چه سریعتر فرزندم را پیدا کنید.
باتوجه به اظهارات پدر پسربچه ربوده شده موضوع به بازپرس شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران اطلاع داده شد و بازپرس رضوانی دستورات مربوط به بازداشت متهمین و پیدا کردن مفقودی را صادر کرد.
مأموران در مسیر رسیدگی به این پرونده قرار داشتند که خیلی زود مشخص شد دوست مهرداد نیز به همین شیوه و شکل ربوده شده است.
با بررسی های دقیقتر مشخص شد مهرداد و دوستش از طریق تلگرام با متهم اصلی در ارتباط بودند و بالاخره با عملیات پیچیده فنی در زمینه موضوع محل اصلی نگهداری گروگان ها در آنکارا مشخص شد.
مأموران پلیس با برقراری ارتباط با اینترپل بالاخره موفق شدند تا محل نگهداری دو کودک ربوده شده در آنکارا را شناسایی کرده و از این طریق هر دو نجات داده شدند.
تحقیقات در این پرونده همچنان در جریان است و به زودی گروگان های رها شده از طریق فرودگاه امام خمینی (ره)  تحویل اولیای آنها خواهند شد.
انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 451717
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *