۰

احتمال وقوع سیل در پاریس/ موزه لوور بسته شد+تصاویر

کارشناسان هواشناسی پاریس در پی بالا آمدن سطح رودخانه «سن» احتمال طغیان این رودخانه و خسارات شدید داده‌اند؛ ضمن اینکه به منظور احتیاط طبقه تحتانی موزه لوور را بسته‌اند.
احتمال وقوع سیل در پاریس/ موزه لوور بسته شد+تصاویر
به گزارش سرویس خواندنی ها تفتان ما،کارشناسان هواشناسی پاریس در پی بالا آمدن سطح رودخانه «سن» احتمال طغیان این رودخانه و خسارات شدید داده‌اند. 
براساس پیش‌بینی‌ها سطح سن تا دو روز آینده باز هم بالاتر خواهد آمد و به چندین متر بیش از حد معمول خود خواهد رسید؛بسیاری از خیابان‌های منطقه دچار آبگرفتگی شده‌اند و رفت و آمد قایق‌ها از جمله معروف‌ترین کشتی‌های تفریحی شهر مختل شده است.
انتظار می‌رود سطح آب تا حدود 6 متر، یعنی 2 متر بیشتر از حد معمول بالا بیاید. 
شهردار پاریس گفته است: «اگر سیل در این شهر رخ دهد، شدت آن در یک قرن اخیر بی‌سابقه خواهد بود و بیش از 26 میلیارد پوند خسارت به جای خواهد گذاشت؛ ضمن اینکه صدها هزار نفر در معرض خطر هستند».
مقامات پاریس به منظور احتیاط، اقدام به بستن بعضی از جاده‌ها، تونل‌ها، ایستگاه‌های قطار شهری، پارک‌ها و طبقه تحتانی موزه لوور کرده‌اند.
به گزارش سازمان ملی هواشناسی فرانسه ماه دسامبر تا ژانویه سومین ماه پرباران ثبت شده در تاریخ این سازمان است.
مؤسسه برنامه ریزی شهری که در سال 2013 از احتمال وقوع سیل در پاریس خبر داده بود، به مقامات این شهر هشدار داده که اگر سیل در پاریس رخ دهد، اقتصاد فرانسه تحت تأثیر آن قرار خواهد گرفت. 
انتهای پیام/ 
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب: 451653
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *