۰

کاهش ۴۰ درصدی صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان

مدیرکل بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: در سال جاری صادرات از بازارچه‌های مرزی استان از لحاظ وزن 40 درصد کاهش داشته است.
کاهش ۴۰ درصدی صادرات از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان
به گزارش سرویس سيستان و بلوچستان تفتان ما،کوروش محمدی امروز در زاهدان اظهار کرد: از ابتدای امسال 145 میلیون و 327 هزار و 311 کیلوگرم صادرات از بازارچه های مرزی استان انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 40 درصد کاهش داشته است.
وی بیان کرد : این میزان کالا به ارزش دو هزار و 832 میلیارد و 706 میلیون و 531 هزار ریال انجام شد که کاهش 34 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.
مدیرکل بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان افزود: در این مدت نیز 13 میلیون و 451هزار و 551 کیلوگرم واردات از بازارچه های مرزی  انجام شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد از لحاظ وزن افزایش و سه درصد از لحاظ ارزش کاهش داشته است.
وی اظهار داشت: جانمایی بازارچه های مصوب اخیر هیئت دولت در استان انجام شده است و مراحل مقدماتی راه اندازی رسمی این پنج بازارچه مصوب، انجام شد و تأمین اعتبار آن در کارگروه ویژه مرز در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: 90 درصد حجم مبادلات از بازارچه های مرزی استان به صادرات و فقط 10 درصد به واردات اختصاص دارد که آن هم مربوط به واردات دام است که از مرز کوهک سراوان انجام می شود، این میزان واردات بسیار اندک است و مورد استقبال کشور مقابل نیست.
انتهای پیام/
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب: 442280
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *