۰

آخرین جزئیات تیراندازی در دولت آباد/ زمین‌گیر شدن سارقان مسلح با شلیک پلیس+عکس

۵ سارقی که اقدام به سرقت مسلحانه از چند طلافروشی کرده بودند در عملیات تعقیب و گریز پلیس از پای درآمده و زمین‌گیر شدند.
آخرین جزئیات تیراندازی در دولت آباد/ زمین‌گیر شدن سارقان مسلح با شلیک پلیس+عکس
به گزارش سرویس حوادث تفتان ما،در ساعت 15:30 مورخه 12 بهمن 94 وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در فلکه دوم دولت آباد به کلانتری 167 اعلام شد.
با حضور مأمورین در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سه سارق مسلح ، پس از شلیک گلوله و مجروح کردن صاحب مغازه طلافروشی از ناحیه پای راست، اقدام به سرقت بیش از 5 کیلو طلا و جواهرات کرده و از محل متواری شدند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه" و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان با حضور در بیمارستان شهدای هفتم تیر به تحقیق از صاحب مغازه  طلافروشی پرداختند.
مالباخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 15:15 داخل مغازه بودم که ناگهان دو نفر با صورت پوشیده داخل مغازه شدند و در ادامه نفر سوم نیز به آنها اضافه شد.
نفر سوم ، اسلحه [ کمری ] اش را به سمت من گرفت و مرا تهدید کرد؛ در همین زمان، نفر اول اسلحه اش را به سمت من گرفت؛ می خواستم  اسلحه یکی از آنها را بگیرم که به من شلیک کردند و گلوله به پای راستم اصابت کرد .
آنها با ضربات لگد مرا به زمین انداختند و در حالیکه یک نفرشان بالای سر من ایستاده بود ، دو نفر دیگر شروع به جمع کردن طلاهای داخل مغازه کردند؛ طلاها را داخل یک گونی ریخته و از مغازه خارج شدند.
طبق اظهارات اهالی و کسبه محل، سارقین با دو [ دستگاه ] موتورسیکلت [ طرح ] هوندا 125 از محل متواری شدند.
در شرایطی که تحقیقات پلیسی جهت کشف پرونده سرقت مسلحانه طلافروشی منطقه دولت آباد در دستور کار کارآگاهان اداره یکم قرار داشت ، سرقت مسلحانه مشابهی این بار در منطقه باقرشهر به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.
بنا بر اظهارات صاحب طلافروشی ... واقع در منطقه باقرشهر – خیابان مصطفی خمینی، سارقین مسلح اقدام به سرقت دو کیلوگرم طلا و جواهرات از مغازه اش کرده و از محل متواری شده بودند .
صاحب طلافروشی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت 13:30 مشغول نشان دادن سرویس طلا به سه خانم بودم که سه مرد با صورت پوشیده وارد طلا فروشی شدند؛ دو نفرشان اسلحه [ کمری ] در دست داشتند و نفر سوم نیز یک چوب دستی ( چماق ) در اختیار داشت ؛ سارقین پس از ورود به طلافروشی اقدام به پاشیدن افشانه به سمت من و آن سه خانم کرده و مرا مجبور کردند تا روی زمین بخوابم ؛ آنها پس از سرقت دو کیلوگرم طلا و جواهرات از طلافروشی خارج شدند.
کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سرقت مسلحانه در منطقه باقرشهر و در حالیکه این محل فاقد هرگونه سیستم هشداری یا دوربین های مداربسته بود، به تحقیقات میدانی از اهالی و کسبه محل پرداختند .
در تحقیقات میدانی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارقین پس از سرقت از طلافروشی ، با یک دستگاه خودرو سواری پژو پرشیا سفید رنگ از محل متواری شدند که در حین فرار ، در حالیکه پلاک خودروشان قابل قرائت نبوده با یک دستگاه خودرو وانت عبوری تصادف کرده و طی آن یکی از پلاک های خودرو کنده شده و در محدوده سرقت بجای مانده است .
با بدست آمدن شماره پلاک خودرو پرشیا متعلق به سارقین ، کارآگاهان بلافاصله اقدام به شناسایی صاحب خودرو بنام محسن (متولد 1364) کردند.
با مراجعه به محل سکونت محسن در منطقه قوچ حصار ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی از زمان وقوع اولین سرقت مسلحانه دیگر به محل سکونتش مراجعه نداشته و در حال حاضر بلامکان است .
اقدامات پلیسی جهت شناسایی دیگر اعضای گروه سارقین مسلح در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا چهار عضو دیگر گروه سارقین مسلح بنام های "مهدی" (متولد 1370) ، "عباس" (متولد 1363) ، "ساسان" (متولد 1362) و "کامران" (متولد 1370) نیز شناسایی شدند .
با شناسایی چهار عضو دیگر گروه سارقین مسلح ، کارآگاهان اداره یکم با انجام تحقیقات از محل سکونت آنها در مناطق کهریزک و فدائیان اسلام ، اطمینان پیدا کردند که آنها نیز همانند سرکرده گروهشان مراجعتی به محل های سکونت خود نداشته و به احتمال بسیار زیادی هر پنج عضو این گروه سارقین مسلح با یکدیگر هستند .

در مورخه 31 اردیبهشت 96 و با انجام اقدامات پیچیده پلیسی ، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی محل تردد این گروه از سارقین مسلح تحت تعقیب در محدوده دولت آباد کرده ؛ بلافاصله تیم های عملیاتی این اداره به منطقه دولت آباد اعزام و به صورت نامحسوس این منطقه را تحت کنترل قرار دادند .
در ساعت 14:00 کارآگاهان اداره یکم با شناسایی خودرو سواری متعلق به سارقین مسلح ، اقدام به اجرای عملیات دستگیری کردند.
سارقین با وجود توقف خودرو و در شرایطی که کارآگاهان با شلیک چندین تیر هوایی به آنها دستور ایست داده بودند ، تلاش کردند تا همچنان به صورت پیاده از محل متواری شوند که نهایتا با توجه به مسلح بودن سارقین و احتمال بکارگیری سلاح از سوی آنها ، کارآگاهان اداره یکم آگاهی با رعایت قانون بکارگیری سلاح سه نفر از آنها را مورد هدف گلوله قرار داده و نهایتا هر پنج عضو گروه سارقین مسلح طلافروشی را دستگیر کردند .
در بازرسی از متهمین و خودرو آنها، علاوه بر کشف یک قبضه اسلحه کمری مورد استفاده در سرقت های مسلحانه ، یک قبضه اسلحه جنگی از نوع کلاش نیز کشف شد که بنا بر اعترافات اولیه ، متهمین قصد داشتند تا در سرقت های بعدی از این اسلحه استفاده نمایند .
برابر اعترافات بدست آمده از متهمین ، آنها قصد داشتند تا با شناسایی یک طلافروشی در محدوده دولت آباد ، سرقت جدیدی را انجام دهند که اینبار قبل از هرگونه اقدامی توسط کارآگاهان دستگیر شده بودند .
سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در خصوص برخی از اخبار منتشره مبنی بر وقوع سرقت مسلحانه در منطقه دولت آباد و زخمی شدن شش نفر از جمله یک شهروند در طی این سرقت عنوان داشت : هیچگونه سرقت مسلحانه ای در مورخه  31 اردیبهشت 96در هیچ نقطه ای از تهران بویژه در منطقه دولت آباد نداشته ایم و قویا هرگونه خبر مربوط به مجروح شدن احدی شهروندان در زمان وقوع سرقت مسلحانه نیز تکذیب می شود .
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر گفت: سه عضو گروه سارقین مسلح که از ناحیه پا مورد هدف گلوله کارآگاهان قرار گرفتند ، جهت انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل و دو متهم دیگر پرونده نیز به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و تحقیقات از آنها در دستور کار کارآگاهان این اداره قرار گرفته است
انتهای پیام/
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب: 438963
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *