۰

فراکسیون‌ها؛ نماد وزن جریان‌های سیاسی در مجلس/عده‌ای تکلیفشان در فراکسیون‌ها مشخص نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: فراکسیون‌ها در حقیقت وزن جریان‌های سیاسی در مجلس را مشخص می‌کنند و زمانی که در مجلس شکل می‌گیرند تا پایان آن دوره براساس همین تقسیم بندی کار به جلو می‌رود مگر در برخی موارد که ائتلافی صورت گیرد.
به گزارش سرویس سياسي تفتان ما، محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا گفت: در مجلس نهم دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت وجود داشت ولی اکنون فراکسیون‌های اصلاح طلبان، لیست امید، اعتدالیون، مستقلین و اصولگرایان حضور دارند که قطعا این فراکسیون‌ها روی هم تأثیر خواهند داشت و با ائتلاف و اتحادی که ایجاد می‌کنند رئیس و هیئت رئیسه را انتخاب می‌کنند.
وی با اشاره به افرادی که در چند فراکسیون حضور پیدا می‌کنند، ادامه داد: برخی اشخاص از این فراکسیون به آن فراکسیون می‌روند که دلیل آن می تواند این باشد که وامدار جریانی هستند و می خواهند دو طرف را حفظ کنند و تکلیفشان مشخص نیست نه می‌توان گفت اصولگرا هستند و نه اصلاح طلب.
جوکار افزود: این افراد نمی‌خواهند خود را در یک جبهه قرار دهند شاید در انتخابات وامدار جریانی بودند و اکنون می خواهند جبران کنند و در هر صورت تاکنون اینگونه افراد وجود داشته‌اند و پس از این نیز خواهند بود.
وی با بیان اینکه اثربخشی یک فراکسیون منوط به پایداری و حسن نیت و صداقت اعضای آن است، گفت: اعضای فراکسیون‌ها در انتخاب هیئت رئیسه، رؤسای کمیسیون‌ها، هیئت رئیسه کمیسیون‌ها و تأثیر گذاری بر طرح و لوایحی که وارد مجلس می‌شود، نقش زیادی می‌توانند داشته باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فراکسیون‌ها نماد جریان‌های سیاسی در مجلس هستند، گفت: فراکسیون‌ها در حقیقت وزن جریان‌های سیاسی در مجلس را مشخص می‌کنند و زمانی که در مجلس شکل می‌گیرند تا پایان  آن دوره براساس همین تقسیم بندی کار به جلو می‌رود مگر در برخی موارد که ائتلافی صورت گیرد.
انتهای پیام/
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۴
کد مطلب: 432478
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *